Nákup dílů na autovrakovišti

Jaké máte Vy osobně zkušenosti s nákupem náhradních dílů na "vrakáči"? A na čem záleží, aby se obchod podařil a Vy jste byl spokojený? Na to se podíváme v dnešním článku. Je to taková úvaha jednoho našeho klienta, skalního fanouška Peugeotu. Je to Jirka, který si ladí svého mazlíka poměrně pokročilým způsobem a moc ho to baví. Pokud by měl na všechny svoje opravy a úpravy (a někdy experimenty :-)) kupovat nové originální díly, nedoplatil by se. Proto pro nás připravil článek na téma "nákup dílu na autovrakovišti".


Jak zvolit vrakoviště, ze kterého nakoupit?

"Při výběru autodílů pro mě není důležitý text inzerátu, ale především napsané telefonní číslo na někoho, kdo mi z daného autovrakoviště dá co nejvíc informací o daném dílu. Super je, když má fotku dílu nebo celého auta, ze kterého pochází. Také ocením, když mi poradí s výběrem nebo s doporučením jiného dílu za podobnou cenu."

Za nás - zaměřte se na autovrakoviště, kde Vám poradí a pomohou. A při jednání se budete cítit v pohodě :-)


Dalším rozhodujícím faktorem je vzdálenost vrakoviště. Nicméně pro kvalitní nebo těžce dostupný díl se vyplatí jet i přes celou Českou republiku.


Výhody nákupu dílů na vrakovištích

  • Cena – rozhodně největší výhoda nákupu dílů přes vrakoviště. Ceny nových dílů jsou oproti dílům z vrakoviště astronomické.

  • Díl v barvě – pokud vlastníte auto v barvě, ve které se prodalo mnoho kusů je zde velká výhoda ušetření za lakování daného dílu.

  • Levné vylepšení auta – většina aut dotažených z Německa nebo Anglie bývá v lepších výbavách, než česká auta. Ceny kompletních interiérů jsou klidně i 10x nižší, než při nákupu nového auta. Nehledě na to, že nové tyto věci již koupit nejdou.


Nevýhody nákupu dílů na vrakovištích

  • Koroze dílů – nějaké díly (zejména víko kufru) se v perfektním stavu shání velice těžce a proto je občas složité sehnat daný díl bez koroze.

  • Stav dílů – riziko se týká především motorových dílů. Nevíme, jak se kdo k autu choval, nicméně tento fakt je opět odůvodněn cenou, která nemá konkurenci s cenou dílů nových.

Často řešené otázky

  • Kola z autovrakoviště – Na mnoha fórech a diskuzích se probírá tato otázka často. Samozřejmě nevíme, kdo a jak s autem jezdil nebo jestli jsou kola po bouračce. Není nic snazšího, než se s vrakovištěm dohodnout a zajet s koly do nejbližšího pneuservisu, kde můžete vyzkoušet, v jakém jsou kola stavu. Konkrétně u nás nemusíte daleko. V našem areálu jsou i specialisté z pneuservisu.

  • Tažné zařízení – k tomu, abyste mohli mít tažné zařízení korektně zapsané ve Vašem technickém průkazu, je potřeba mít kopii techničáku, ve kterém je to zapsané. U nás to většinou není problém, protože technické průkazy původních vozidel, ze kterých je demontováno, máme.

  • Jak poznám, že se jedná o nekvalitní autovrakoviště = díly nejsou kvalitní? - Sledujte historii autovrakoviště (hlavně telefonní číslo, jestli se často mění). Pokud dochází k častým změnám, majitel se může bát, že se mu budou klienti ozývat. Všimněte si dokladů, které dostanete na daném vrakovišti. Za nás je standardem dát doklad z profesionálního fakturačního systému POHODA (a ne na umaštěném ubrousku, psané v ruce :-)). Na kvalitu použitých dílů má velký vliv jejich skladování (nutnost suchého, zabezpečeného prostoru).

Doporučení na závěr

Vždy chtějte vidět původ vozidla, ze kterého náhradní díl pochází. Nechceme tady pomlouvat konkurenci ani machrovat. Ale u nás najdete díly výhradně z nehavarovaných vozidel s jasným původem, včetně TP. Doložíme najeté kilometry a v některých případech můžeme vše doložit i servisní knížkou vozidla.

Jako velkou výhodu také vnímáme, že Vám vždy ochotně poradíme a pomůžeme. Pokud tedy nejste fajnšmekr a skoroprofík jako tady náš Jirka, tak se nebojte ozvat. Pomůžeme i s následnou montáží dílu.


Neváhejte se na nás obrátit!


Vaše Autodíly Břežany!🛠🚗🛠


Prodáváme náhradní díly na Peugeot a nové autodíly i na ostatní značky.

Náhradní autodíly Peugeot

Kde nás najdete: