Výměna airbagu ve volantu

Airbag se mění hlavně z důvodu, když dojde při ťukanci nebo větší bouračce dojde k jeho vystřelení.

Airbag budete také řešit, pokud budete měnit volant nebo kryt samotného airbagu.


Co k tomu budu potřebovat:

  • Dlouhý a úzký šroubovák

  • Nový airbag

Jak dlouho to bude trvat:

Ať jste zkušený, nebo nezkušený majitel vozu, výměna bude vždy zhruba na 10 minut.


Pozor! Před demontáží je dobré si odpojit baterku. Proč? Abyste náhodou neprobudili jednotku airbagu a ten vám solidně nenafackoval.


Jak na to

Volant si dáme do polohy, kdy jsou kola rovně. Tak je na otvory pro vyndání nejlepší přístup. Vezmeme si úzký dlouhý šroubovák, kolem 15-20 cm. Na bocích volantu jsou vidět 2 malé díry. Airbag jde vyndat tím, že máme tyto šroubováky dva a zasuneme každý do jedné díry. Což většinou nemáme, takže nejprve zasuneme šroubovák do jedné díry, kde je potřeba najít tyčku, která pruží. Po nalezení na ní zatlačíme, musí se přitlačit, takže se toho nebát. (V této části ještě jednou připomínáme odpojení baterky - radši:) Po stlačení airbag na jedné straně lehce povyskočí. V této poloze je nutné si airbag podržet, aby nezapadl zpět do volantu. To samé zopakujeme na druhé straně. Po vyskočení packy na druhé straně je airbag demontovaný a nikde nedrží. Stačí odpojit kabely.


Při zandávání nového airbagu pořádně zkontrolovat zapojení kabelů. Dá se tak předejít zbytečné chybě „airbag fault“.


Protože na správné montáži airbagu může záviset váš život, buďte opravdu opatrní. Nebo to samozřejmě můžete nechat na profících.


Kde sehnat airbag

Originální nové díly jsou velice drahé, proto se nabízí řešení sehnat airbag za minimální cenu na autovrakovišti - na našem najdete nejen pro Peugeoty, kdyžtak se ozvěte.

Prodáváme náhradní díly na Peugeot a nové autodíly i na ostatní značky.

Náhradní autodíly Peugeot

Kde nás najdete: