Výměna ostřikovače skel

Aktualizace: 31. bře 2019

Výměna ostřikovače skel

Co "potěší" víc, než když máte tzv. zahnojené čelní sklo, chcete si ho ošplouchnout ostřikovači a místo krásného proudu vytryskne mikro čůrek, který ani nedostříkne na sklo? :-)

Zpravidla je problém s ostřikovačem - ne s motorkem samotným. Nejčastěji je to tak, že ostřikovač funguje (motorek vrčí), ale rozdělovací plast je prodřený a tím pádem vodu nerozvádí/rozvádí špatně.

Co k tomu budete potřebovat:

• ruce

• motorek ostřikovačů

Jak dlouho to bude trvat?

• level zkušeností “moje máma” - 2 + hodin, když jí někdo pomůže s odmontováním kola! :-)

• hobby mechanik - 30 minut

• profesionál - 15 minut

Jak na to:

Na tuto výměnu je pro lepší přístup vhodně sundat pravé přední kolo a sundat podběh. Motorek jde vyměnit také tak, že se dá kolo do plného levého rejdu a podběh se pouze "odchlípne". Pak už stačí jen odpojit motorek od elektriky a lehce za něj zabrat. Veškerá ostřikovací kapalina se však vylije ven, takže nedělat v nablýskané garáži, ale nejlíp venku před garáží. Při výměně nepoplést hadičky, jinak bude ostřik čelního skla stříkat vzadu, ale stěrače pojedou přední. (ověřeno praxí:-)).

Kde sehnat náhradní díly pro tuto opravu?

Internety, u nás v Břežanech (pošleme za pár peněz po ČR i na Slovensko)


Opět - nemá cenu tyto díly kupovat nové - u v Autodíly Břežany najdete vše potřebné, pokud chcete opravovat ostřikovače nejen pro Peugeoty a Citroeny. Kdybyste měli ještě nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit!

Prodáváme náhradní díly na Peugeot a nové autodíly i na ostatní značky.

Náhradní autodíly Peugeot

Kde nás najdete: