Výměna zadního nárazníku

Pokud se vám stalo, že jste měli nehodu nebo lak na zadním nárazníku není to, co býval (loupe se) tak určitě víte, že je potřeba provést výměnu. Dnes vám přinášíme "návod", jak na to.

Co k tomu budete potřebovat:

• ráčnu

• šroubovák

• Olej WD na promazání

• Zadní nárazník na výměnu


Jak dlouho to bude trvat?

• level zkušeností “moje máma” - 24 + hodiny, ale spíš to nedá (na 99% si zlomí nehet) :-)

• hobby mechanik - 30 + minut

• profesionál - 15 + minut

Jak na to:

Pro lepší přístup ke všem šroubům je dobré si auto zvednout na heveru a sundat obě kola. Pokud hever nemáte, nebo nemáte žádný přístup ke zvedáku, lze nárazník vyměnit i když jsou kola na autě, akorát je přístup o mnoho horší.

Šrouby bývají často zatuhlé, nicméně povolit většinou jdou. Pokud ne, použijte WDčko a chvíli počkejte. Dole je nárazník upevněn vzadu přímo na kastly auta (3 šrouby), ty jdou podle stáří vozu povolit buď špatně, nebo hodně špatně. Zde použít WDčko na 100%.

Pokud je vše povoleno, tak nárazník už drží pouze na plastových držácích, které jsou po nehodě skoro vždy zlámané, takže nárazník lze vyndat snadno. Pokud jsou vcelku, tak stačí nárazníkem opatrně trhnout do strany a plasty povolí.

Pokud bylo auto bouráno nějak více, musí se vyměnit také výztuha. I když se může zdát v pořádku, může být ohnutá nahoru, tím pádem bude nárazník sedět o něco výše a nebudou sedět dveře kufru, které následkem toho začnou brzy korodovat.

Kde sehnat nárazník na namontování?

Nárazník samozřejmě můžete pořídit nový … ale častější řešením je pořízení z autovrakoviště. Na většině z nich najdete spousty těchto běžných kusů plastu. A pokud není barva, jakou potřebujete, dá se to řešit přelakováním.

U nás najdete nárazníky na skoro všechny typy aut Peugeot + Citroen.

Samozřejmě vám pomůžeme rádi s jeho výměnou.

Kdybyste od nás chtěli nějaký "návod na míru", stačí nám napsat a my ho pro vás připravíme.


Mějte fajn den!


Prodáváme náhradní díly na Peugeot a nové autodíly i na ostatní značky.

Náhradní autodíly Peugeot

Kde nás najdete: